TRAŽI POJAM

Oštarija Rondo, Buje

Oštarija Rondo, Buje

Istarska oaza gurmanskih užitaka

Oštarija Rondo, istarska oaza gurmanskih užitaka otvorena je 1995. godine u centru grada Buja. Već pri samom dolasku ostaviti će vas bez daha prekrasno uređen interijer u kojem je velika pažnja posvećena detaljima. Gastronomska ponuda se temelji na kvaliteti i pomno biranim namirnicama koje će oduševiti i najzahtjevnija nepca. Važno je napomenuti da su ovdje pizze te većina specijaliteta iz jelovnika dostupni i u bezglutenskoj varijanti.

 

 

Oštarija Rondo nam je pružila posebno gastronomsko iskustvo koje budi sva osjetila, a uz poslužene delicije savršeno su se sljubila vrhunska vina domaćina (vina Franković).

 

 

Kao aperitiv nam je poslužen harmoničan pjenušac Stella (berba 2018).  Zatim  je uslijedio užitak u hladnim predjelima i svježoj Malvaziji (berba 2019). Iz zanimljivog izbora hladnih predjela kušale smo ovčji sir s tartufima, medom i orasima,  carpaccio od boškarina te istarski narezak.

 

 

Na plati bogatih istarskih okusa našli su se: pravi istarski pršut, istarske kobasice, panceta, ombolo i ovčji sir.

Izvrstan carpaccio od boškarina nam je serviran na emulziji od limuna te prekriven rukolom i listićima parmezana.

 

 

Uz toplo predjelo, rezance s bijelim tartufima odlično se sljubila odležana malvazija Korona (berba 2017), ponos vinarije Franković. Naime, Korona je na prestižnom Decanteru 2018. godine osvojila zlatnu medalju.

 

 

Nakon ukusne tjestenine s bijelim tartufima putovanje kroz senzacionalne okuse nastavilo se uz savršeno pripremljen biftek s bijelim tartufima. Izrazito mekan, sočan, mirisan… definitivno biftek godine idealno se stopio uz crna vina domaćina: Teran iz 2016. i Cabernet sauvignon iz 2017. godine.

 

 

Zatim je uslijedio slatki kraj ovog istinski gurmanskog doživljaja: kremasta kinder bueno slastica i muškat momjanski Luna Blanca.

 

 

Tokom posjete bio je aktualan jesenski meni na bazi buče te smo imale priliku kušati fantastičan cheesecake s bučom, kao i interesantnu pizzu Zucca. Od sredine listopada Rondo priprema pizze prema recepturi koju koriste najbolje pizzerije u Hrvatskoj te njihove pizze imaju jednu potpuno novu dimenziju okusa.

 

 

Kako bi istinski spoznali Istru kroz okuse i mirise njenih autohtonih namirnica, eno-gastro ponuda restorana Rondo pružit će Vam to iskustvo!

 

 

Ostvareni bodovi: 20/21

lokacija ……………..…..,… 3/3
ambijent …..……….………. 3/3
ponuda ……………………,.. 3/3
osoblje ……………………….3/3
okus jela ……………………. 3/3
dekoracija jela …………… 2,5/3
cijena ………………..……. 2,5/3

Oštarija Rondo
Trg Josipa Broza Tita 6
52460 Buje
Tel:  052 772 898
Web: frankovic.hr
Facebook: Oštarija Rondo
Instagram: ostarija.rondo

Pratite nas i na Instagramu: DELISTRIA 

 

admin
Preko 90 ostvarenih suradnji s istarskim ugostiteljima, vinarima, tartufarima, organizatorima manifestacija i ostalim nositeljima turističke ponude Od malih nogu redovito posjećujemo restorane, konobe, manifestacije i festivale vezane uz istarsku gastronomiju. Obožavamo istarsku kuhinju i lokalne proizvode: pršut, sir, tartufe, tradicionalnu tjesteninu, ombolo, kobasice, kroštule, fritule, maslinovo ulje, … kao i vrhunska istarska vina koja se savršeno sljubljuju uz istarske delicije. Naša ideja o promoviranju istarske gastro scene nastala je iz velike ljubavi i strasti prema Istri i istarskoj gastronomiji. Sasvim spontano, 07. svibnja 2019. godine prilikom posjeta jednom restoranu osnovale smo gastronomski vodič pod nazivom delicious.istrian.restaurants, za sve ljubitelje istarske kuhinje koji su u potrazi za dobrim restoranima, konobama i drugim ugostiteljskim objektima na području Istre. Od tada vodimo Internet blog i instagram profil delicious.istrian.restaurants, putem kojih dijelimo svoje osobno gastronomsko iskustvo isključivo o do sada posjećenim restoranima, konobama i drugim ugostiteljskim objektima. Svaki posjet je popraćen našim slikama ambijenta i jela, kratkim osvrtom i recenzijama cjelokupne usluge sa stajališta gosta u 7 kategorija: lokacija, ambijent, osoblje, okus jela, dekoracija jela, ponuda i cijena. Izuzetno nam je drago što već više od godinu dana doprinosimo promociji istarske eno - gastro ponude. Oduševljene smo činjenicom da je veliki broj ugostitelja prepoznao potencijal suradnje s blogerima i influencerima, tako da već imamo popis ugostiteljskih objekata koje ćemo posjetiti do kraja godine. Također, ponosne smo što je naš rad i trud od samog početka prepoznat te odlično prihvaćen od strane ugostitelja, kao i od strane potencijalnih gostiju koji nam se svakodnevno javljaju putem instagrama, gdje danas imamo 11.500 pratitelja. Prate nas ugostitelji, vinari, maslinari, razne cijenjene ličnosti, prijatelji i brojni ljubitelji istarskih delicija, kojima se ovim putem od srca zahvaljujemo na podršci. Nadahnute dosadašnjim radom i potrebom da uz ugostiteljske objekte promoviramo i vinare, maslinare, tartufare i ostale nositelje istarske turističke ponude u suradnji s MAKE studijom iz Poreča odlučile smo se za izradu web stranice, kao i za novo ime DELISTRIA. Uskoro nova iznenađenja, pratite nas!!! Kristina Ritoša & Anamarija Bassanese

POGLEDAJTE I OVE RECENZIJE